S přibývajícím věkem ochabují kontury obličeje a přibývá vrásek. Jejich vzniku a prohlubování se dá zamezit aplikací botulotoxinu nebo kyseliny hyaluronové.

 

 

Botulotoxin

Botox - Botulotoxin

Botolutoxin je nejvíce využívanou metodu esteticko - lékařské péče v současném trendu mladistvého vzhledu převážně horní partie obličeje, kde se vyskytují tzv. mimické vrásky.

Látka blokující inervaci mimického svalstva - botolutoxin, se do těla dostává injekčně, ve velmi nízkých dávkách přímo do svalu, respektive do vrásky. Jakmile je vstříknuta, způsobí přerušení spojení nervu se svalem a ten pak není schopen pohybu. Jako nehybný nezpůsobí zalomení kůže - vrásku a kůže se po několika dnech opticky vypne. Celý zákrok trvá pár minut. Místo vpichu může být chvíli citlivější, stejně jako se může objevit v tomto místě malá modřinka.

Protože organismus je schopen blokátora časem vstřebat, je nutné zákrok zhruba po čtvrt až půl roce zopakovat.

Prevence

Botulotoxin funguje i jako prevence tam, kde hojně používáme mimiku - na čele, mezi obočím, kolem očí a na krku.

Kyselina hyaluronová

Botox - Botulotoxin

Kyselina hyaluronová je látka tělu vlastní a je běžnou součástí kožní vrstvy - škáry. Její hlavní funkcí je zabezpečení dostatečné hydratace kůže. S přibývajícím věkem množství i kvalita kyseliny hyaluronové klesá a tím následně dochází k tvorbě a zvýrazňování vrásek. Tento nedostatek kyseliny hyaluronové lze efektivně odstranit vstříknutím gelu, který má v sobě různě vysoké procento kyseliny hyaluronové. Takto vytvořený objem okamžitě napne pokožku a vyplní rýhy. Preparáty se aplikují tenkou jehličkou nebo kanylou. Kanyla netraumatizuje tolik tkáně, metoda je méně bolestivá a jsou po ní menší otoky a modřiny než při injekční aplikaci. Zanedbatelné není ani to, že provedeme pouze jeden vpich a ne několik jako při injekční aplikaci. Pacientky pak většinou uvádějí, že cítí pouze tlak.

Efekt výplní je patrný ihned po aplikaci a přetrvává 6-12 měsíců.

Používáme všechny kvalitní hyaluronové kyseliny – Restylane, Restylane perlane, Restylan kysse (dříve Emervel Lips), Retslane vital, Revolax deep, Belotero balance, Belotero intense, Belotero volume, Princess voluma, Regenyal Super Idea, Regenyal Bio Expander, Juvéderm, Juvedérm Voluma.

Obtíže a omezení?

Po zákroku mohou být ošetřená místa oteklá, lehce bolestivá a mohou se vytvořit modřiny.

Otok a modřiny do týdne ustupují. Několik dnů po aplikaci je nutné se vyvarovat slunečního záření, teploty pod bodem mrazu, působení přímého intenzivního tepla, je nutné používat ochranné krémy s vysokým faktorem.

Radiesse

Kyselina hyaluronová - Radiesse

 

Radiesse je nový výplňový materiál obsahující hydroxyapatit vápenatý ve formě gelu, který je vhodný pro korekci nedostatků obličeje. Je přirozenou součástí tkání člověka (zubů a nehtů). Hlavní výhodou je okamžitě viditelný efekt, který přetrvává 12-18 měsíců. Využívá se především k obnovení objemu lícních kostí, redukci hlubokých nasolabiálních rýh, korekci povislých koutků úst, kontur čelisti a tvaru nosu a ke zvětšení malé nebo ustupující brady a pro omlazení rukou.

Radiesse nejenže vyplňuje vrásky, ale navíc i stimuluje buňky zvané fibroblasty k produkci vlastního kolagenu. Nově vytvořená kolagenová vlákna vytvářejí v kůži, jakousi síť nebokonstrukci, která způsobuje lifting kůže, zlepšuje její pevnost a její elasticitu.

 

Kyselina hyaluronová - Radiesse účinek