Přebytečný tuk odstranit jednoduše injekcí - s touto fascinující myšlenkou přišla dermatoložka Dr. Patricia Rittes z Brazílie již v roce 1995. Vyvinula metodu, která využívá přírodní preparát získávaný ze sojových bobů Fosfatidylcholin. Tato substance je ve stejném složení produkována naším tělem a plní zde celou řadu funkcí, především v oblasti látkové přeměny. Aplikuje se přímo do tukových polštářků, prakticky kdekoliv na těle.

 

 

Injekční lipolýza - metoda ke změně kontur těla

Injekční lipolýza

Mnoho z nás velmi dobře zná problém, kdy se nechtěných tukových polštářků nelze zbavit ani pomocí cvičení či dietou. Právě v takovém případě může být injekční lipolýza řešením. Nejedná se o žádnou zázračnou metodu k redukci váhy. Je to metoda ke změně kontur těla.

Na rozdíl od liposukce, což je operační metoda k odstranění většího množství tuku, lze tento zákrok provádět ambulantně, bez anestézie, po aplikaci injekcí není nutné nosit elastické prádlo a můžete jít ihned do práce.

Jak zákrok probíhá?

Přípravek se pomocí tenké jehličky aplikuje přímo do tukových tkání; ošetřená místa mohou být několik dní (zkušenosti pacientů uvádí 3-5) zarudlá, určitě 24-36 hodin oteklá a svědit. Po 3 dnech se však vše vrací k normálu.

Zmizí tuk nastálo? Kolikrát je potřebné zákrok opakovat?

Optimální jsou 2-4 ošetření s odstupem 3 týdnů. Přes 80% pacientů bylo již po 2 až 3 ošetřeních s výsledkem spokojeno, udávají výrazné zmenšení obvodu. Tento efekt je dlouhodobý. Tuk je v těle přirozenou cestou a trvale odbourán a v případě, že zásadním způsobem nezměníte svoji váhu, jednou touto metodou odbouraný tuk se podle současných zkušeností znovu neukládá.

Navíc, vzhledem k tomu, že tuk ubývá postupně, pokožka má možnost se během času mezi jednotlivými ošetřeními postupně stáhnout a zachovává si tak svoji pevnost i elasticitu.

Které partie těla se dají tímto způsobem ošetřit?

  • podbradek
  • tváře
  • krk
  • stehna vnější a vnitřní
  • hýždě
  • paže
  • dolní a horní břicho
  • tukové polštářky na rameni, rukou, kloubech, zádech

Tak jako každá nechirurgická metoda, která je založena na podpoře a akceleraci přirozených procesů v těle, je i injekční lipolýza či neinvazivní mezoterapie účinnější, dodržujete-li doporučení týkající se životosprávy.